Рідка теплоізоляція
Сфероліт є багатофункціональним захисним покриттям на основі мікрокерамічного наповнювача, що знаходиться в суміші акрилових кополімерів і силікону на водній основі. Ця комбінація робить матеріал легким, гнучким, що володіє відмінною адгезією до металу, бетону, деревини, пінопласту та інших поверхонь. Використовується як граничне фінішне або проміжне теплоізоляційне покриття в цивільному та промисловому будівництві, в теплоенергетиці та машинобудуванні.
Матеріал є високов'язкою масою попелястого кольору. Після висихання утворює еластичне, тріщиностійке та атмосферостійке покриття, яке має унікальні теплоізоляційні властивості, що дозволяє ефективно використовувати СФЕРОЛІТ у теплоізоляції фасадів будівель, дахів, внутрішніх стін, укосів вікон, бетонних підлог, трубопроводів гарячого та холодного водопостачання, повітроводів для систем Онування, систем охолодження, різних ємностей, цистерн, трейлерів, рефрижераторів і т.п.
Матеріал експлуатується при температурах від - 30 до + 150 С. Термін служби матеріалу не менше 15 років.
Як діє Сфероліт?
Енергозберігаюче покриття Сфероліт складається із спеціального в'яжучого матеріалу на водній основі, в якому містяться мільйони вакуумованих керамічних порожнистих кульок (бульбашок) діаметром 5-30 мікрон. Після висихання шар Сфероліту полімеризується в міцну, пружну, щільну структуру, що не пропускає вологу, товщиною від 1 до 3 мм (мембрану). Особливості цієї мембрани забезпечують енергозберігаючі властивості.
Вони в принципі відрізняються від звичних уявлень про можливості зменшення втрат енергії. Економія енергії на нагрівання та охолодження будинку досягається завдяки збільшенню площі поверхні та ендотермічним процесам.
Для кращого розуміння наведемо деякі уявлення про розміри:
- Гладка поверхня площею 1 м2 збільшується в 2-3 рази. В одному квадратному метрі мембрани товщиною 3 мм поверхня мікросфер становить 12 м2. В'яжучий матеріал може набухати на ¼ обсягу, не відриваючись від субстрату. На 1 м2 активно можуть транспортуватися ≈380 мл води на годину. Разом з іншими технічними параметрами, ці властивості дають бажаний ефект при пов'язаному з вологістю переносі тепла. Водонепроникність мембрани та достатня відкритість для дифузії парів («дихальна активність») сушать будівельні матеріали та підвищують їх власний тепловий опір. Втрата тепла зменшується ще на 7-9%. Таким чином, у тонкій мембрані поєднується цілий комплекс фізичних ефектів, тому її можна назвати «поверхневе покриття з ендотермічним ефектом». Завдяки своїм властивостям Сфероліт забезпечує комфортність проживання, економить витрати на обігрів будівлі та захищає фасад будівлі від руйнівної дії ультрафіолетового випромінювання та кліматичних опадів.
Покриття Сфероліт на протязі 12 років успішно застосовується на об'єктах промислового та цивільного будівництва у всіх регіонах України. Сфероліт, нанесений на поверхню фасаду навесні або влітку, поступово виводить назовні вологу, що накопичилася у стінах за довгі роки. При цьому поверхня будівлі, покрита Сферолітом, поводиться як людська шкіра при потіння: поверхня охолоджується за рахунок випаровування. Неприємне (зайве) тепло видаляється із внутрішніх частин будівлі. Щоб ці важливі процеси протікали без перешкод, покриття захищає поверхню завдяки відображенню шкідливої частини сонячного спектру. Мікросфери разом із в'язким матеріалом перешкоджають небажаному нагріванню поверхні фасаду сонячними променями, незалежно від кольору покриття.
Результат: відчутне зниження температури в будівлі та економія енергії внаслідок зменшення витрат на охолодження.